Kреирање на Пиратска Партија на Македонија?

во ИТ.МК

Ја имав и можноста да зборувам со еден од нејзините членови и самата идеа многу ми се допадна. Како што видов, од Слободен Софтвер Македонија веќе имаат постирано идеја овде –  http://wiki.lugola.net

Ме интересираат вашите мислења околу темава. Дали вреди да се формира Пиратска партија, кои цели вие би ги поставиле на нејзиниот политички план, итн…

… дискусијата продолжува тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Анонимен
Анонимен
12 years ago

Си немал оџа работа …