Time.mk воведе персонализација, сега може вие да си ги одберете вестите

во ИТ.МК, Совети

Најпопуларниот македонски агрегатор на вести, Time.mk, воведе опција да си ги персонализирате вестите кои што сакате да ги читате. Пример, ако ве интересира технологија, можете да ги изгасите сите останати непотребни политички вести и да читате само ИТ вести. Или пак, ако ве интересираат само вести за фудбал, ќе може да си го подесите Time.mk да ви ја отвара категоријата Спорт како почетна и да ви презентира вести за головите, трансфер шпекулациите и останатите новости за фудбалерите и тимовите.

Филтрирањето можеби повеќе функционира во теорија. Агрегаторот не ги филтрира целосно популарните содржини. Пример, ако наместите економија на вредност 1 и технологија на вредност 10, вие пак ќе наидете на економски вести, но тоа најверојатно се должи на бројот на вестите од посакуваните категории.

Друга персонализација е и да се избира според извор. Така политички определените ќе можат да си одберат Тime.mk да им прикажува само свои медиуми, додека тие што сакаат вистински вести ќе можат да ги изгасат политички обоените медиуми, и да си читаат нормални објективни вести.

Откако ќе го сетирате Time.mk според вашите преференци, се што треба да направите е да ги зачувате опциите. Но, не ги бришете веб колачињата т.е. веб историјата, бидејќи ќе треба да го сетирате агрегаторот повторно.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Трајанчо
Трајанчо
9 years ago

Прва лига. Штета што немаат ставено и персонализација според клучни зборови. Се надевам ќе додадат.

ит кариера

Matrix Global

Junior QA

Matrix IT Global Services Macedonia

BI Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk