Time.mk ја отвори архивата на македонските медиуми од 2000 до 2012 година

во ИТ.МК

Time.mk, најпосетуваниот македонски веб агрегатор на вести, од денес во функција ја пушта својата нова опција преку која ќе може посетителите да ја пребаруваат архивата на македонските медиуми. Архивата на македонските онлајн медиуми е достапна преку time.mk/arhiva/.

Откако ќе го впишете вашиот клучен збор за пребарување, ќе бидете пренасочени на страница која ги содржи сите вести поврзани со тој клучен збор, а истите можете да ги филтрирате според извор и период. Резултатите можете да ги сортирате временски, односно од најскоро објавени до најстари, или обратно. Исто така, на таа страница можете да го видите и бројот на агрегирани вести од дел од медиумите во Македонија, како и од која година датираат нивните статии.

Уште еден начин на кој можете да пребарувате содржина е со графички приказ, преку кој можете да видите точно колку вести поврзани со вашиот термин се објавени на одреден ден и брзо да пристапите до сите статии објавени од тој ден.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
7 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Дарко
Дарко
11 years ago

Еве една многу постара архива на македонски написи од NewYorkTimes.

Сајбер Трајан
Сајбер Трајан
11 years ago

@МкРобот браво за идејата и реализацијата!

Имате некој проблем со датумите, вести од 2006-та ми ги дава како од 2002-ра. Тоа ми е првиот впечаток. Се надевам нема други проблеми, а овој ќе се најде начин да биде исправен!

Дали тиме.мк има копија кај себе од архивираните текстови? Би било добро да има, ама се плашам дека е дозволено…

Сајбер Трајан
Сајбер Трајан
11 years ago

Уште еден проблем: ми дава да листам само 15 пати по 10 страни, што е доста помалку од вкупниот број на резултати (над 2000) што го добивам со едно пребарување

Далибор
Далибор
11 years ago

На мене вест од 2006 ми ја прикажа како од 2000 година да е .

Петар К
Петар К
11 years ago

Игор, имам јас од Најди нешто од првобитниот сајт на Шпиц. Но мислам дека после нешто изменија и не сум сигурен дека воопшто постоеше архива… Петар

Бранко Героски
Бранко Героски
11 years ago

Зошто ја нема архивата на „Шпиц“?

@mkrobot
11 years ago

zatoa sto sajtot na spic [spic.com.mk] ne raboti, pratete ni gi tekstovite, so zadovolstvo kje go dodademe.

ит кариера

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

Gamblify

Game Artist

Matrix Global

QA Engineer

Data Masters

Data Engineer

види ги сите огласи на kariera.it.mk