Стартува 2win, македонска онлајн обложувалница

Лотарија на Македонија и Casinos Austria конечно ја издадоа дигиталната платформа за обложување и игри на среќа. Најавата за заедничка платформа е од минатата година кога со законско решение беше забрането обложување на платформи надвор од Македонија.

Но, сега стартуваат македонските обложувалници. Прва на која наидовме е 2Win.mk која е достапна буквално од последните денови на 2014 година. На сајтот покрај слот машини, покер, рулет и слични игри, корисниците можат да се обложуваат и на спортски натпревари: фудбал, кошарка, тенис, хокеј и американски фудбал. 2win функционира исто како и останатите онлајн обложувалници, си одбирате тип, вложувате пари и се надевате дека ќе добиете. Во моментов нема можност да внесете пари на сметка, ниту да бидете исплатени, но тоа очекуваме да се смени наскоро бидејќи обложувалницата е сепак нова. Пред да почнете да играте, можеби е најдобро да ги прочитате правилата.

Доколку не сакате да ризикувате, но сепак игрите на среќа ви се допаѓаат 2Win овозможува и играње за забава без никаков влог. Тука забележавме мал проблем, бидејќи иако сајтот не е наменет за играчи помлади од 18 години, при играњето за забава немаше никакво известување ниту забрана за ова. Дополнително сајтот како и останатите слични решенија не овозможува ефикасно отстранување на играчите помлади од 18 години доколку со дозовола од родителите имаат пристап до кредитна/дебитна картичка.

Сајтот повремено е бавен, а игрите можеби се премногу шарени, но објективно сајтот и не е наменет за корисници како мене, кои не планираат ниту да стапнат во казино, ниту пак да играат дел од игрите на среќа. За тие што ќе играат, ви посакуваме успех.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
6 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Bobo
Bobo
6 years ago

Ne im raboti soodvetno sajtot, support im e katastrofa, ne mozam da povlecam pari od nivniot sajt, so eden zbor SPAM !!!!!

edge
edge
7 years ago

House edge?

Никола
Никола
7 years ago

Државна лотарија во соработка со Спорт-Лајф покрај Кено како игра која е понудена покрај спортска, од Јанари ќе воведат и видео лотарија апарати во секоја Спорт-Лајф кладилница. Така да очекувајте наскоро да има и апарати во вашата локална Спорт-Лајф кладилница.

robert
robert
7 years ago

Totalno se vo zabluda so ovaa ''MONOPOLSKA RABOTA'' i se lazat deka ce uspeat vo toa zatoa sto nikoj ne e budala da plakja 1,95% +10% +5% danok vrz danok i plus toa da ne se vode istorija na igracot dali e vo profit od uplacanjeto kaj niv

Пеце
Пеце
7 years ago
Reply to  robert

Јас би разбрал да е 10% на разлика меѓу исплата и уплата и би го поддржал тоа. Но 10% на секој бет е лудост. Нема шанса долгорочно да си во позитива.

niki
niki
7 years ago

auuu katastrofa monopolll

види ги сите огласи на kariera.it.mk