Среќен 20-ти роденден Duna Computers!

во ИТ.МК

Денес ги знаеме Duna Computers како официјален претставник на Apple во Македонија, нивните продавници се во стилот на компанијата од Купертино, исполнити со iPhone и iPad-и. Но во 1994-та години, кога беше основана компанијата кога Apple не беше на врвот, Duna имаше за цел да ги понуди најдобрите технологии во земјава и на интернационалниот пазар.

По 20 години работа, Duna сега е се вбројува како една од најуспешните македонски ИТ компании, која е присутна на 10 странски пазари и работи со над 10.000 компании и физички лица продавајќи им хардвер од Apple, Ricoh, Motorola, Psion, и бизнис софтвер како Ultima за најразлични намени. Покрај успешната работа, Duna има освоено и неколку награди вклучувајќи и јубилејно признание за континуирано спроведување на општествено одговорни практики во период од 2007 до 2011 година. 

Среќен 20-ти роденден Dunа!

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk