Робомак 2012 (куп фотки)

во ИТ.МК, Статии

Викендов се одржа Робомак 2012, една од најголемата работилница за роботика на Балканот. Настанот кој е организиран од студентската организација EESTEC и македонската секција на IEEE, привлече над 110 студенти од Македонија и други земји кои на последниот ден од работилницата учествуваа во „битка меѓу роботите“.

Подолу се фотографии од натпреварот, сликани се од Кристијан Теодоров од Zdravo.com.mk.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
3 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Futureal
Futureal
9 years ago

Ova e vo Japonija ne e vo Kina.I za razvivanje na ovoj robot se potroseni miljardi dolari i 30tina godini i zgora vo eksperimentiranje za istrazuvanje

асд
асд
9 years ago

Имаше пренос во живо на web.maxtv.mk и беше доста интересно (барем за кај нас). А онаму во кина, вакви роботчиња прат децата од градинка.

АлександарМакедонски
АлександарМакедонски
9 years ago
Reply to  асд

Аууууууууу, многу културен ти господине "qwertyuiop".
Браво! o.0

Кога во Македонија ќе се направи 0.5 % од ова да дојдеш да ми кажеш:

[youtube zul8ACjZI18 http://www.youtube.com/watch?v=zul8ACjZI18 youtube] :D

види ги сите огласи на kariera.it.mk