Подгответе се за Next Generation Conference: #KeenOnCode

Следната недела по трет пат Seavus ќе ги отвори вратите за сите кои имаат интерес за технологија. На 12 мај се одржува овогодишното издание на Next Generation Conference.

Настанот е поделен во неколку тематски целини, поделени според технологијата. Учесниците може да ги погледнaт говорите на следните теми:

 • Net / DB / QA
  • „Serverless“ пресметки со „Azure“ функции
  • Примена на облак архитектура на Azure – скалабилни веб апликации
  • Адаптивно квери процесирање на SQL SERVER 2017
  • Reinvented Regression Testing
 • Java / FrontEnd
  • Како научив да не се грижам и да го засакам Monolith
  • „Cloud Native“ Java архитектура
  • Микросервиси со Lumen
  • Веб пристапност и „Screen readers“
 • Трендови во технологијата
  • Безбедни IoT уреди
  • From bit to Artilect
  • Рецепти за кодирање – направи chatbot за појадок
  • Гејмификација – Автостоперски водич за решавање на проблеми

Секако настанот не е исклучиво од едукативен карактер, па помеѓу предавањата има доволно простор за запознавање, дружење и комуникација.

Пред посетителите ќе говорат 16 експерти. Со оглед на капациетот на Seavus, се чини дека немаа потреба за говорници однадвор, па најголем дел од говорници се од Seavus.

Настанот ќе се одржи во Мала Станица, има простор за 400 постители. Билетите се веќе достапни, а може да се регистрирате на Eventbrite.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] исчекување на третото издание на Next Generation Conference кое ќе се одржи овој викенд, нетрпеливи сме да […]

trackback

[…] недела го најавивме третото издание на Next Generation Conference кое ќе се одржи на […]

ит кариера

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

види ги сите огласи на kariera.it.mk