MKStartups S01E04: Трендови и медиуми што стартапите треба да ги следат

во ИТ.МК, Совети

Ако не забележавте, подкастите стануваат популарни. Од гејминг до маркетинг до стартапи, веќе имаме неколку интересни подкасти на кои може да ги додадеме и MKStartups. Ова е релативно нов подкаст воден од Петар Ниновски од Brainster и Ева Пиперевска од G6 Solutions. Kaко што кажува насловот, во овој подкаст Петар и Ева дискутираат за стартапи, бизнис планови, трендови и совети за претприемачи како да се снајдат во реализација на својот стартап. Претходните епизоди може да ги најдете тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments