ИТ настан: Победникот на #Zimogram е…

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

One конечно ги објави победниците на својот втор, овојпат зимен, Instagram натпревар. На #Zimogram беа пријавени повеќе од 1.000 фотографии од 250 автори, што е помалку пријавени фотографии од 2.500-те на #Letogram, иако фотографирањето во летото си има свои предности.

Првата награда, Samsung Galaxy S3 Mini, ја освои Небојша Гелевски – Бане, втората награда, Isotoner SmarTouch Gloves ракавици, ја добија Горјан Бошковски и Никола Т. Александра Гавриловска доби награда за најдобра колекција. Сите фотографии oд натпреварот означени со хаштагот #Zimogram ќе може да ги видите тука.

Instagram e мобилна апликација за споделување фотографии со над 100 милиони корисници. Апликацијата која нуди разни филтри за естетско уредување на фотографиите, од неодамна е во сопственост на Facebook.

Победничката фогографија на @Banekoma

Фотографијата на @Gorjanb

Фотографијата на Никола Т.

Фотографија на @Alexsandra84

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments