ИТ настан: AllWeb ќе биде прва конференција за интернет маркетинг во Македонија

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Конференцијата за интернет маркетинг и онлајн ПР, AllWeb е најавена за 23-ти ноември во Скопје. Се очекува на сцената да видиме бројни експерти од полето на интернет маркетингот и друштвените мрежи.

“Причината поради која се решивме да организираме една ваква конференција беше недостатокот на простор за споделување на практични знаења и искуства на овие теми, кој што се чувствува во Македонија.“, вели Дарко Булдиоски, еден од организаторите на конференцијата.

AllWeb е организирана во соработка со IAB Macedonia (The Interactive Advertising Bureau), а ќе се случува на една главна сцена и паралелни работилници. Повеќе информации околу цените, програмата и повеќе детали ќе најдете на сајтот на AllWeb.

[youtube]ZdKels6J4_8[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
3 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Трајанчо
Трајанчо
10 years ago

Со вакви стручњаци гледам дека АЈ ТИ индустријата во Македонија има светла иднина.

Jovan
Jovan
10 years ago

Se zaebavaat deckive. Za ovaa cena se dobiva premium nastan a ne nekoi decki sto se igraat organizatori.

Niko
Niko
10 years ago

Стандардна влезница — 6.000 мкд + ДДВ =7.080 мкд

WTF?? :O

види ги сите огласи на kariera.it.mk