ИТ Индекс: ⋮IWConnect – битолската ИТ компанија во експанзија

во Интервјуа, ИТ.МК

(Овој текст е дел од серијалот на IT.mk кој има за цел да ги промовира локалните компании кои се присутни на сервисот ИТ Индекс)

ПРОФИЛ

1. Датум кога официјално започнавте со работа?

⋮IWConnect започна со работа на 15 март 2004 година.

2. Од кого е основана компанијата?

Основач на компанијата е Александар Мемца

3. Првиот производ или услуга која ја понудивте и успешно продадовте?

Интеграции

4. Колку луѓе броеше вашиот првичен тим?

12

5. Колку вработени сте сега?

200

6. Кои се услугите и производите во кои специјализирате?

-двете најпопуларни интеграциски алатки: SnapLogic и MuleSoft;
-го имаме најголемиот оддел за Quality Assurance;
-експертиза, знаење и ресурси со познавања од AI, Big Data, Machine Learning,
-Microsoft, PHP, Mobile Development, AWS Cloud, Data Management, Business Support, и DevOps;

7. Што е тоа што мислите дека ве разликува од вашата конкуренција?

⋮IWConnect е компанија во која можете да напредувате и да доживеете личен и професионален развој, место каде слободно можете да ги споделувате вашите грешки, мислења и знаења. Компанија во која стабилноста и сигурноста се на прво место, а вработените и нивниот развој се секогаш во фокус.

8. Кои се клиентите со кои соработувате и на кои пазари работите?

Нашите клиенти се лоцирани во САД и Европа, а можете да не најдете во Битола, Прилеп, Скопје и Амстердам.

9. Што ќе работите во 2022 година?

2022 година ќе ја посветиме на претставување на неколку сопствени производи и секако работа со најновите технологии.

10. Споделете некој „fun fact“ за вашата компанија

Повеќе од 40% од вработените во ⋮IWConnect се жени. Имаме сопствена олимпијада.

Официјален сајт:

iwconnect.com

⋮IWConnect на друштвените мрежи

Facebook / Instagram / LinkedIn

Посетете го профилот на ⋮IWConnect на ИТ Индекс.


Знаеш компанија која треба да ја додадеме на ИТ Индекс? Кликни тука и Предложи компанија.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

АЛОЗИС КОМУНИКЕЈШНС Д.О.О.Рим, Р.Италија - Подружница Скопје Р.Македонија

Front End Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk