IT.com.mk e прогласен за најдобар eкс-Ју веб проект на хрватските VIDI награди

Avatar img-thumbnail img-circle

во Блог

„IT.com.mk е највлијателниoт македонски медиум кој пишува за новите технологии и ги застапува интересите на корисниците, и воопшто на сите потрошувачи, користејќи техника на истражувачко новинарство во комбинација со мобилизирање на ИТ заедницата соберена преку форум и друштвените медиуми“, вели VIDI.

Благодарност до VIDI.hr за наградата, и огромна благодарност и до сите посетители и македонската ИТ заедница која постојано и немилосрдно не предизвикува и ни дава поддршка да креираме нешто вредно.

Но, се разбира дека IT.com.mk нема да застане тука. Следниот чекор е стартување на IT кариера (бета), сервис за сите ИТ професионалци и компании да најдат и понудат можност за работа.

Продолжуваме со работата во надеж дека ќе придонесеме кон поконкретна ИТ револуција во Македонија.

(фотографијата е на Krasnodar Peršun/Nacional.hr)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
36 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
@AstralMK
11 years ago

кул ! :)

Jane Ribaro Gjorgjioski

честитки! зошто не ме изненади ова? :))

trackback

[…] десет, од кои четири се од Македонија, вклучително со првото место за кое отиде кај македонскиот портал IT.com.m… кој според VIDI е највлијателниoт македонски медиум кој […]

trackback

[…] десет, од кои четири се од Македонија, вклучително со првото место за кое отиде кај македонскиот портал IT.com.m… кој според VIDI е највлијателниoт македонски медиум кој […]

Stole Peshov
11 years ago

Честитки најдобри сте.

ssss
ssss
11 years ago

ne e koj znae sto sajtot

Ненад
Ненад
11 years ago

честитки (и поздрави). keep up the good work (иако не беше потребна награда за да се знае)

itcommk
Admin
11 years ago

[youtube 10AdjoNLfvQ http://www.youtube.com/watch?v=10AdjoNLfvQ youtube]

Pece Angelkovski
11 years ago

Честитки!
Продолжете понатаму со добрата работа.

it.com.mk feed in my chrome front page rss reader.

Златко
Златко
11 years ago

Браво за It.com.mk..Продолжете вака …Супер концепт..

azder
azder
11 years ago

Би искоментирал „Честито“ се додека се земе како искрена желба за повеќе успех во иднина, а не како: сарказам, иронија, мрчење ….

Aleksandar Tasevski
11 years ago

Браво, честитки :)

Bojan Ilievski
11 years ago

Go IT.com.mk go, go, go! :)) Congrats!

Игор
Игор
11 years ago

Честитки и продолжете понатаму, со поголем број корисници, повеќе новинари/уредници и поквалитетни содржини до самоодржливост и профит.

Damjan Arsovski
11 years ago
Reply to  Игор

Тоа Игор, тоа… последните две ги чекаме одамна! :))

Damjan Arsovski
11 years ago
Reply to  Игор

Фала за честитките и поддршката! :)

@dasaf
11 years ago

Браво. Честитки!

Дарко
Дарко
11 years ago

Честитки

itcommk
Admin
11 years ago

Фала многу до сите! :D

Ivan
Ivan
11 years ago

Sekoja chest. Bravo dechki!!!

You make me proud!!!!

Gjoko Krstic
11 years ago

Има ли некој што не пие овдена? т00т

Vladimir Velkovski
11 years ago

gratz!

Dimitar Bosevski
11 years ago

Честито. Ова нека ви биде поттик за многу повеќе успеси.

trickster
trickster
11 years ago

Честитки !!!

Aleksandar Kiselinov
11 years ago

Честитки до сите вкличени во it.com.mk!!!!

Blagoj Petrushev
Blagoj Petrushev
11 years ago

Браво момци! Секоја чест!

Маријан
Маријан
11 years ago

Бравос! :))

@deemeetar
11 years ago

Честитки, чест ми е што сум член на ваква заедница :D

itcommk
Admin
11 years ago
Reply to  @deemeetar

и нам ни е чест што те имаме во ваква заедница :)

gocemitevski
gocemitevski
11 years ago

Честитики и од мене.

itcommk
Admin
11 years ago
Reply to  gocemitevski

tnx :)

Мирослав Денковски

Congratz

itcommk
Admin
11 years ago

gracias :)

Joxy
Joxy
11 years ago

uweeeeeep

Igor Trajkovski
11 years ago

честитки

itcommk
Admin
11 years ago

благодарам! :)

види ги сите огласи на kariera.it.mk