Апликација на денот: Читајте .мк вести на вашиот Android со GRIDer

во Мобилни, Совети

GRID.mk е eден од ретките агрегатори на содржина на нашиот пазар што има сопствена апликација за некој од оперативните системи на кои работат паметните телефони.

Со помош на GRIDer, вие можете да ги прочитате сите содржини што ги има собрано агрегаторот, како и да ги сортирате според најнови или најпопуларни вести. Извори кои ги користи GRID.mk се сите сајтови на македонските медиуми, пишани и тв, како и голем дел од големите и најпосетувани македонски портали. Исто така, GRID.mk ја агрегира и содржината од македонските блогови, но тие не е вклучени во Android апликацијата.

Што се однесува до дизајнот на апликацијата, GRIDer нуди едноставен дизајн и пријатна околина за читање на најновите новости. На главниот екран, односно првиот што ќе ве дочека откако ќе ја стартувате апликацијата, имате пристап до глобалните категории „Вести“, „Забава“ и „Спорт“.

Менувањето на категориите се врши лизгање десно-кон-лево и обратно, во зависност во која насока сакате да се движите. Додека пак, за да ги видите под категориите, притиснете на копчето „Повеќе“ што се наоѓа на дното од екранот.

Исто така, кога ќе притиснете на некоја од вестите, со едноставно лизгање лево-десно ќе можете да пристапувате до претходната или следната статија во таа категорија, а со копчето „Погледните ја оригиналната статија“ ќе бидете пренасочени на веб-сајтот од кој е објавена таа содржина.

Апликацијата работи на Android 1.6+ и можете слободно да ја преземете од Google Play маркетот.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Joytears
Joytears
11 years ago

m. Учесниците кои ќе ги прекршат условите на натпреварот, ќе бидат дисквалификувани. a natprevarot e zavrsen. i plus druga odredba: d. Сите учесници имаат право пријавените апликации кои се пријавени на Vip Store да ги развиваат, дополнуваат и во наредни верзии да ги продаваат на комерцијална основа и да располагаат со нив.

DieLmmr
DieLmmr
11 years ago

http://android.vip.mk/terms
l. Сите учесници не смеат да ги објават нивните апликации во никој друг маркет за Android системи во наредните 6 месеци сметано од 13.11.2012.