50 работи за технолошката сцена кои секој стартап треба да ги знае

во Веб

Интернетот, денес, е место за кои работниците и претприемачите се запрашуваат многу прашања. Како да го започнат својот сајт, дали да го оптимизираат за мобилен и таблети, дали би било подобро да се рекламира на Facebook, Twitter, YouTube и многу други прашања. Вала Афшар кој работи како CMO и CCO во Enterasys, компанија за компјутерски мрежи, во една презентација ги собра сите информации кои може да им помогнат на корисниците кои сакаат да започнат бизниси или едноставно сакаат да бидат во тек со случувањата.

Со помош на овие информации можете да се обидете да ја предвидете иднината и како ќе се развиваат мобилната индустрија, друштвените мрежи, сервисите во облакот и многу други работи кои се популарни и стануваат сè популарни од ден во ден.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments