Закерберг за Facebook, хак-маратони и новитe профили

Во интервјуто, видеo подолу, може да погледнете како изгледаат канцелариите на Facebook, да чуете што Закерберг вели за новите профили и како инженерите таму имаат одреден лимит да завршат со проекти. Интересно се зборуваше и за како Facebook е во битка со Google за пребарувањето, имејл-от и префрлувањето на инженерскиот талент.

Вториот дел од интервјуто во кој Закерберг зборува за неговите импресии од филмот „Друштвената мрежа“ и тужбата за основање на Facebook ќе го погледнете тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
@AstralMK
11 years ago

internet will be a facebook ?
lol :D idiotizam
hahahaha

Ванчо Орданоски

Овој кога збори нешто, воопшто не му верувам.
Некако ми се чини дека само лута наоколу, блада и тестира идеи. Одвреме-навреме, ќе се фати понекоја. Останатото се сведува на продавање на податоците на оној кој најдобро ќе плати, без оглед дали е некоја маркетинг куќа, руска мафија или сомалиски пирати.