Winter bike to work Day – вози точак и во зима

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК, Свет

Овој петок по 6-ти пат се случува меѓународната акција „Winter bike to work day“, a по 4-ти пат и во Скопје.

Целта на оваа акција е да се популаризира возењето на точак и во зима. Граѓаните може да се регистрираат на официјалниот сајт и да си даваат меѓусебна поддршка. На сајтот може да видите и дека има светско пријателско натпреварување помеѓу градовите.

Скопје засега е на 5-то место, со пријавени 278 лица кои се обврзале дека овој петок ќе возат точак. Во локалната акција се вклучени и неколку локали од Скопје кои ќе нудат различни поволности за оние кои утре ќе ги посетат со велосипед. Мапата и поволностите погледнете ги тука и следете го Facebook настанот за повеќе.

Нашите благи зими се сосема соодветни за возењето точак да не престане преку целата година. Со соодветна облека, соодветна опрема за точакот и заштитна маска за деновите кога воздухот е загаден, возењето точак може да трае 365 дена во годината.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments