Спонзориран текст

Вложи во својата иднина: Официјално отворање на Growth Labs Academy!

Спонзорирано од IT Labs

во ИТ Кариера, ИТ настани, ИТ.МК, Спонзорирани

Со гордост ви ја претставуваме Growth Labs Academy – академија за секој чија желба е да изгради кариера во индустријата на технологијата. Дигиталните врати на нашата академија се ширум отворени, одбележувајќи го првиот чекор од возбудливото едукативно патување за сите оние кои се желни да учат и сакаат да вложат во својата иднина.

Посветивме многу време и труд во градење на едукативна програма која не само што ќе изобилува со добро разработени теоретски концепти, туку и ќе им помогне на нашите студенти да го збогатат своето практично знаење. Во соработка со Code Fellows (коишто се познати по своите квалитетни едукативни програми) и IT LABS LLC, создадовме курс што ќе ги подготви студентите за предизвиците со кои ќе се соочуваат во вистинскиот свет, надвор од безбедноста на училишните клупи. Токму затоа и секој ментор на нашата академија проаѓа низ официјален тренинг од Code Fellows. Нашата цел е да ве опремиме за успех во дигиталната ера. 

Што нудиме?

Нашата едукативна програма се состои од детално изработен и иновативен курс за развивање софтвер, поделена на три степени – основен, среден и напреден. Без разлика дали допрва ќе почнете или веќе имате искуство, можеме да ви понудиме соодветна програма за вашиот степен на знаење. Но, тоа не е сè. Набрзо ќе додадеме уште повеќе едукативни програми што ќе опфаќаат повеќе правци на технологијата.

Зошто Growth Labs Academy?

Најпрво, менторите. Нашите ментори се повеќе од само водичи низ програмата, тие се успешни професионалци во своето поле. Со помош на нивното долгогодишно искуство, тие се уникатно опремени да ви ја претстават материјата на начин што е многу полесен за разбирање. Тие исто така ќе ве подготват да се справите со брзиот и постојан раст на технологијата, но и ќе ви покажат дека учењето нема да застане со завршувањето на академијата.

Од друга страна пак, нашата академија е целосно онлајн. Можете да учите од удобноста на вашиот дом, без разлика каде се наоѓате. Најдобриот дел? Ќе бидете дел од интернационална група со студенти од Југоисточна Европа што ќе придонесе за уникатно едукативно искуство. Сепак, имајте на ум дека присуството на часовите е задолжително и активната вклученост е охрабрена. Но, не грижете се. Начинот на којшто ги подготвивме часовите овозможуваат флексибилност и адаптибилност за сите. 

Кој може да се пријави?

Нашата академија е отворена за сите што сакаат да учат и напредуваат – од студенти кои само што завршиле средно образование без никаква основа, до оние кои веќе имаат работно искуство и сакаат да се надградат или да научат нешто ново. Имаме и едукативна програма за оние кои се искусни професионалци во друга индустрија, но сакаат да станат дел од светот на технологијата. 

Па, што чекате? Придружете ни се и заедно ќе ја напишеме вашата програмерска приказна!

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Напомена:

Ова е комерцијален ПР текст закупен од страна на IT Labs . IT.mk не сноси никаква одговорност за текстот и неговата содржина. Доколку сте заинтересирани да објавите промотивен текст, испратете го на [email protected]