Телеком се извини со бесплатни услуги за зафатените од прекинот

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Голем број на корисници на фиксни и мобилни услуги на Македонски Телеком, како последица на невремето од пред два дена мораа да си пронајдат алтернативен начин на забава. Сепак голем број на корисниците не се задоволни што отстранувањето на дефектот траеше подолго, па на друштвените медиуми можат да се пронајдат секакви размислувања на таа тема. Луѓето од Македонски Телеком ќе се обидат да им компензираат на своите корисниците кои имаа прекин, со поголем број бесплатни услуги во текот на месец јуни. Ова секако е добра вест и најверојатно ќе израдува дел од корисниците.

Телеком на засегнатите корисници ќе им понуди бесплатна содржина. Ова важи за понудата во јуни кога корисниците на MaxTV ќе можат да ги гледаат, Sport HD, Pink, Grand, M1 и M1 Gold бесплатно.

Коисниците на Smart постпејд услугите и Мagenta 1 пакетот ќе добијат двојно повеќе мобилен интернет во месец јуни; ова важи и за Magenta 1 Business пакетот и Business Mobile корисниците. Останатите постпејд корисници на Македонски Телеком, истиот месец ќе добијат 1GB бесплатен мобилен интернет. Останатите бизнис постпејд корисници, ќе добијат 2 GB бесплатен мобилен интернет за месец јуни.

п.с. за друг пат кога ќе снема интернет (а ќе снема на кој и да сте оператор, бидејќи се работи за технологија), еве неколку совети што да правите во тие моменти.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
moco
moco
7 years ago

Blagodarime za ponudata, no ne ja prifakame. Ponudenite kanali sekako ne gi gledame, nitu imame zelba ili interes za istite.
Istoto se odnesuva i na internet kompenzacijata.
Za da se resi problemot, zadrzete si gi vasite ponudi za markting, a nas da ne obesteite paricnno – didejki spored dogovorite ste jasno obvrzani.
Znaci – besplaten mesec Maj, a za ponataka, ke se go namalite profitot i ke investirate vo stabilna i sigurna infrastruktura – sto sekako ste obvrzni so istite dogovori.

види ги сите огласи на kariera.it.mk