Fallout 4 е бесплатна за играње викендов

По првпат од излегувањето на Fallout 4 (2015), издавачите Bethesda решија бесплатно да ги отворат портите на еден од најсложените постапокалиптични светови.

Но, само за претстојниот викенд.

Навлегувањето во Fallout 4 е повеќе од наградувачко, дури и во форма на краток дводневен престој. Играта ќе знае како ве вовлече во огромниот свет, интригантни патешествија, комплексниот гејмплеј и напредните можности за правење оружја, роботи, па дури и цели населени места.

Покрај Steam корисниците, играта ќе биде достапна и за сите Xbox LiveGold членови и тоа еден ден порано од PC гејмерите. Бесплатниот пробен период на Steam започна од 26.мај, а ќе трае сèдо 28.мај.

Искуството во кампањата не е на никој начин ограничено. Ќе можете и да активирате модови, но нема да можете да уживате во предностите кои доаѓаат со последователните премиум, платежни додатоци. За време на ваквата промоција, Fallout 4 се продава со 67% попуст. Доколку ја купите играта, непречено продолжувате со играњето од моментот кога сте застанале со пробното тестирање. Сезонската пропусница, од друга страна, е со 40% попуст, но и понатаму е дискутабилно дали цената ја оправдува содржината. Ние бевме исклучително импресионирани од проширувањето Far Harbor, но не премногу со второто поголемо проширување насловено како Nuka World.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments