Среќен прв роденден Дезен.мк!

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

„Се започна минатата година кога дадов отказ и одлучив да се бавам исклучиво со фул тајм фриленсинг и прво што размислував како да ги искажам своите ставови, размислувања и искуства, а тоа да не биде само Twitter, Facebook или слични друштвени медиуми. Нормално прво на што помислив е блог. Но, каков блог, која платформа…?“, вели веб дизајнерот Даниел Јанев, основач на Дезен.мк.

Вебот овозможи да се пројде преку физичките граници. Ако нема креативна работа во Македонија, тогаш Вебот и друштвените мрежи ќе помогнат на дизајнер, графичар, уметник, програмер и другите креативци да си ги промовираат своите дела и да најдат креативна независна работа надвор од земјата. Токму тоа, научено од неговото и од искуството на другите, за Даниел стана и идејата околу која ќе го креира блогот.

„На Дезен.мк веќе постојат 20-тина фриленсери од повеќе области кои бесплатно имаат свој банер. Тоа ќе продолжи и во иднина со уште повеќе фриленсери и конечно да се направи финална листа која сите ќе ја имаме за соработка.“

Среќен прв роденден Дезен.мк! Продолжете со работата и со промоција на македонските креативци!

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Marketing Strategist

Singular

Team Lead

Data Masters

Data Engineer

види ги сите огласи на kariera.it.mk