Сонувајте ги соништата на Салвадор Дали

Виртуелната реалност е медиум кој овозможува разгледување и на најлудите и фантастични светови. Токму таков свет се и соништата на Салвадор Дали. Видеото може да го погледнат сите, но во музејот на Дали во Флорида, САД посетителите можат да го разгледаат светот во виртуелна реалност.

 

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments