Следете ја во живо најголемата европска ИТ конференција, LeWeb 2012

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.ЕУ

LeWeb е најголемата европска ИТ конференција која се одржува по четврти пат во Париз од 4ти до 6ти декември. Оваа година темата е „Интернет на нештата”, а за неа ќе дискутираат Тони Фејдел од Nest, Џејмс Парк од Fitbit, како и претставници од Lifx Lightbulbs и Lockitron. Исто така, на сцената на LeWeb Paris 2012 ќе се појави и Бенџамин Сиси – главен софтверски инженер во лабораторијата на NASA која е задолжена за испитување на Марс.

Програмата може да ја видите на следниот линк, а доколку сакате да го следите настанот во живо посетете го нивниот YouTube канал.

[youtube]J8IOU00T1yg[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments