Следете го Oхридското лето 2014 преку Android и iOS апликација

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК, Совети

Охридско лето 2014 доби мобилна апликација, достапна за Android и iOS паметните уреди, со која може полесно, и од било каде, да дознаете повеќе за фестивалот, програмата и артистите кои ќе учествуваат. Апликацијата е развиена од CodeWell, и како што може да се очекува од искуството на ова македонско студио, дизајнот и функционалноста се добри. Но, штета што се работи за апликација за еднократна употреба која ќе ви користи само додека трае фестивалот. Апликација не прави ништо повеќе од тоа што ви ги нуди сите информации кои ги има на сајтот.

54-тото Охридско лето ќе биде отворено вечер со гудачки квартет МоцАРТ од Полска. На фестивалот покрај класична музича, ќе има и театарски претстави.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk