Што се прави кога не сте пред компјутер?

Avatar img-thumbnail img-circle

во Останато

„Дали тоа слободно време, освен што дремете пред ТВ или компјутер, го искористувате многу поефективно занимавајќи се со некаков спорт, имате некое хоби или пак нешто сосема трето?“ прашува SaleSk чие хоби е фотографија, а рекреација му е возењето велосипед.

Покрај фотографијата, и про хобито на Алекс – Ham Radio Operator и на Petar.bt – стрелаштво со пушка, спортот т.е велосипедот е рекреација за поголемиот дел од членовите. Во здраво тело здрав дух, нели?

„Мило ми е што има повеќе велосипедисти овде :) може да направиме некоја ИТ тура низ мк додека држи уште топлово.“ предлага HijackHacker.

„Може може ама ке ни требаат кациги … “ вели SaleSk. Со лого можеби? :)

што правите вие кога не сте пред компјутер или телевизор?

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
8 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
@pipelinmkd
13 years ago

Најчесто кога не сум пред компјутер си пијам кафе со мој добар другар или гледам некој филм и се релаксирам…

@ViktrArs
13 years ago

wtf? Што сакаш да кажеш – дека ако имаш хоби и разонода не те бива, но ако хоби ти е коментирање за туѓа забава тогаш си pro? gtfo!

Shturo
Shturo
13 years ago
Reply to  @ViktrArs

Ne zboram deka ako imash hobi i razonoda ne te biva, ama dali im go prochita muabetot:

може да направиме некоја ИТ тура низ мк додека држи уште топлово.“ предлага HijackHacker.
„Може може ама ке ни требаат кациги

IT TURA??? so kacigi be!

name
name
13 years ago
Reply to  Shturo

Па не е законски без опрема да возиш на автопат, како поинаку ќе возиш низ МК?

Shturo
Shturo
13 years ago

kakvi nesreki, ne mi se veruva.

Стефан
Стефан
13 years ago

Секако ПИНГ ПОНГ – Најубав спорт!

Heacker
Heacker
13 years ago

може и некоја партија гејминг!!!

Gjoko Krstic
13 years ago

Пинг-Понг ftw :)