Спонзорирано

Proxiad SEE отвори нова канцеларија во Скопје  

Спонзорирано од Proxiad SEE

во ИТ Кариера, ИТ настани, ИТ.МК, Спонзорирани

Proxiad SEE објави дека на 24 јануари, официјално ја отвориле новата канцеларија на компанијата, лоцирана во центарот на Скопје. 

„Од мај 2022 година, започнавме со работа и креирање на тим, создаден од талентирани и искусни ИТ професионалци. Од само неколку луѓе, прераснавме во тим од над 15 специјалисти, кои неуморно работат на доставување на ИТ услуги на нашите интернационални клиенти“. – Proxiad SEE.

Со растот на Proxiad SEE, неизбежна била одлуката за глобална експанзија на компанијата, со цел доставување на највисоко ниво на квалитет на услуги на своите клиенти. По анализа на неколку локации, компанијата го најде совршеното место за проширување – Скопје, Северна Македонија.  

„Proxiad SEE развива и доставува ИТ услуги повеќе од 17 години, со седиште во Софија, Бугарија и втора локација, која е во Пловдив. Новата канцеларија во Скопје е трета локација на компанијата, која помага во ефикасно опслужување на брзо-растечкото портфолио на клиенти на Proxiad SEE.  Оваа канцеларија го симболизира нашиот фокус за оперативен и тимски раст во регионот.“ – сподели тимот на Proxiad SEE.  

Отворањето на канцеларијата во Скопје беше свечен настан, проследен со разгледување на канцеларискиот простор и прослава за успехот на компанијата.  

Proxiad SEE ќе продолжи да ја трансформира ИТ индустријата, да им помага на своите клиенти да се развиваат и да ги постигнуваат своите цели преку иновативни, технолошки решенија.  Експертите во компанијата го инвестираат своето знаење и искуство во развивање на проекти од различни домени како што се procurement, public transport, financial services, property management, healthcare и многу повеќе.

Дополнително, развиваат и два успешни продукти: Desk Buddy, систем за хибридно управување на работното место и GROW – систем за менаџирање на кариеререн развој – со што компанијата премина од само сервисна, во микс од сервисна и продуктна компанија.

Proxiad SEE секојдневно го развива македонскиот тим.

„Ја препознавме потребата за квалитетен пакет на бенефити, па таков и изградивме. Дел од бенефитите кои ги нудиме на нашите вработени се 25 денови одмор – годишно, приватно здравствено осигурување, хрибриден модел на работа, тренинзи, едукативни иницијативи и програми за кариерен развој, тим билдинзи, дружби итн.“ – додаде Proxiad SEE. 

Со отворањето на вратите на новата канцеларија на Proxiad SEE, компанијата продолжува со постојаното доставување на квалитетни ИТ услуги на своите клиенти. Доколку сакате да бидете дел од брзо-растечкиот тим на компанијата, проверете ги отворените позиции за Северна Македонија овде:

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Напомена:

Ова е комерцијален ПР текст закупен од страна на Proxiad SEE . IT.mk не сноси никаква одговорност за текстот и неговата содржина. Доколку сте заинтересирани да објавите промотивен текст, испратете го на [email protected]
види ги сите огласи на kariera.it.mk