Новата игра на студиото од Нови Сад за развој на видеоигри Eipix,  Althora, е во виртуелна реалност. Althor е креиран за Samsung Gear VR, а сега може да се преземе од Oculus. Сопствениците на Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 и Galaxy S6 Edge може да ја играат на своите уреди, ако поседуваат Gear VR.

Althor чини 7 долари, што не е малку со оглед на тоа дека станува збор за игра за телефон.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments