Подгответе се за тестовите за возачи со локална Windows Phone 8 апликација

во ИТ.МК, Совети

Е-Tестови за Windows Phone е апликација за идните возачи кои го учат теоретскиот дел за полагање на возачкиот испит. Апликацијата, која може да се користи и офлајн, ги има сите прашања кои кандидатите за возачка дозвола од Б-категорија треба да ги знаат за да се снајдат во собраќајот. Kреирана е од Дарко Апостолоски, студент на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство.

Е-тестови ќе им се најде корисна за сите кои сакаат да се подготват за тестовите, но и на тие тазе возачи кои потешко се снаоѓаат во сообраќајот, или на кои им треба проверка на знаењето околу знаците. Апликацијата има објаснување за значењето на знаците, од тие за информирање и дополнителни табли до тие поважните знаци за опасност и изречните наредби. Има и прашања околу ситуации на раскрсници, и друго неопходно знаење кое мора да го знаете пред да седнете зад волан. Иако е наменета само да ги опфати тестовите, сепак, иако тоа е поголем зафат, не би било лошо да има и мапа на градовите во Македонија со информации каде се поставени знаците.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
4 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
pesovski
pesovski
10 years ago

Mожеш да ја пуштиш и на Windows Store, зошто само Windows Phone?!? Зголеми си ја публиката :)

fdsfdsf
fdsfdsf
10 years ago

odlicna idea ama ja zgresil platformata :)

Filip Risteski
10 years ago

Одлична идеја!

matrix
matrix
10 years ago

Bravos, odlicna aplikacija. Dobro e sto se zgolemuva brojot na makedonski aplikacii na Windows Phone Store.
+1

ит кариера

Data Masters

Data Engineer

Matrix Global

QA Engineer

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk