Нека Bitwarden ги памети сите ваши лозинки

Што подолга, поуникатна и покомплицирани лозинка – тоа подобро. Гениите можеби немаат никаков проблем во нивното паметење, но обичните смртници користат софтверски алатки како LastPass. LastPass ги памети лозинките за да вие не морате. Ист е случајот и со Bitwarden, алатката која е подеднакво добра како LastPass, а не ви бара пари за тоа.

Како open-source, Bitwarden е стабилен управител со лозинки не само за Windows, туку и за macOS и Linux. Надвор од десктоп платформите, Bitwarden се одликува и со соодветни мобилни верзии за Android и iOS околината. Алатката беспрекорно функционира низ сите ваши направи. Со оглед на тоа што е open-source, сите можни багови и дупки се исклучително брзо забележуваат и исправуваат.

Во случај да ви се допадне корисноста на Bitwarden можете да ја поддржите услугата со платежната верзија. За 10 долари годишно, добивате 1GB шифриран простор за складирање фајлови како и двонасочна автентикација со YubiKey, FIDO U2F и Duo.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments