Ќе можете ли да ја играте Star Wars Jedi: Fallen Order?

Неколку години како се бара соло Star Wars игра. ЕА конечно реши да ги испочитува желбите на повеќето фанови и да понуди игра која ќе биде лишена од микро трансакции и целосно ќе се фокусира на приказната за еден играч. Но, дали имате доволно моќен компјутер за да ја играте Star Wars Jedi: Fallen Order?

Според најновите податоци, Star Wars Jedi: Fallen Order ќе може да се игра во графички осиромашена околина доколку имате барем i3-3220 процесор, 8GB RAM и GeForce GTX 650. Како за минимална побарувачка, би можеле да помислите дека и не е толку страшно. Но, мал е делот од гејмерите кои можат вистински да уживаат во графика сведена на low и многумина тежнеат да ги прилагодат нивните поставки повеќе накај high. И тука наидуваме на проблем.

За максимално графичко уживање во чедото на Respawn Entertainment потребно ви е да имате процесор i7-6700K, GTX 1070 и неверојатни 32GB RAM. Ова е исклучително ретка ситуација каде забележуваме дека некоја игра не може да се задоволи ни со 16GB RAM и дека ѝ треба двојно повеќе за да може да се впива во целата нејзина слава. Наше мислење е дека играта, која е заснована на Unreal Engine, нема графички да ве разочара, дури и да имате 16GB RAM. Но, би можело да ги насочи вашите мисли кон можна надградба, особено пред 15 ноември, за кое е предвидено излегувањето.

МИНИМАЛНА ПОБАРУВАЧКА
OS: 64-bit Windows 7/8.1/10
Процесор (AMD): FX-6100
Процесор(Intel): i3-3220
Меморија: 8 GB
Графичка карта (AMD): Radeon HD 7750
Графичка карта (NVIDIA): GeForce GTX 650
DirectX: 11
Простор на Хард диск: 55 GB

ПРЕПОРАЧАНА ПОБАРУВАЧКА
OS: 64-bit Windows 7/8.1/10
Процесор (AMD): Ryzen 7 1700
Процесор (Intel): i7-6700K
Моморија: 32 GB
Графичка карта (AMD): RX Vega 56
Графичка карта (NVIDIA): GTX 1070
DirectX: 11
Простор на Хард диск: 55 GB

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Marketing Strategist

Digilink Konsalting

Java Script Developer

Matrix IT Global Services Macedonia

Product Operations

види ги сите огласи на kariera.it.mk