IT настан: Дали технологијата може да ги реши најголемите предизвици?

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Шестиот и последен настан од TEDxSeptemvriskaSesijaSalon ќе се обиде да даде одговор на прашањето: “Дали технологијата може да ги реши најголемите човекови предизвици?“.

Мобилните апликации ја приближија и ја донесоа технологијата и знаењето до сите, но дали ова е максимумот што можат да го направат? Дали Big Data е решение на дел од проблемите со кои светот се соочува? Колку лаборатории за експериментални проекти се доволни? Ова се само дел од прашањата на кои ќе се обидат да одговорат говорниците на последниот TEDx настан кој се дел од шестте предавања.

Настанот ќе се оддржи на 8-ми јуни со почеток од 19 часот во просториите на ФИНКИ, односно во Регионалниот центар за социјални иновации, Барака 1 на ФИНКИ во Скопје. Билетите за посетителите се бесплатни, но бројот на места е ограничен, па доколку сакате да бидете помеѓу 25 посетители, тогаш подобро порано да ги контактирате организаторите.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk