MKD20 S01E15: Гејминг шоуто стартува со ново студио

во гејминг, ИТ.МК

Гејминг подкастот MKD20 ја стартуваше својата 15-та епизода во ново студио, од кое ќе продолжат да ги рецензираат најновите. Оваа епизода се рецензираат плејада на кул нови игри Hitman, Overwatch, Chronicles Of Elyria, ReCore, Star Wars, Doom… Подкастот оди во живо секој четврток во 22:00 часот на Тwitch, но секоја епизода може да се погледне на YouTube.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
1
1
6 years ago

Ima li kanalizacija studiovo? Ako ne se slusha pustanje voda na sekoi 20tina minuti ne se priznava..