„Мамурлак“ е онлајн игра која ќе ги направи Zoom средбите позабавни

Дали „Zoom“-средбите ви се и премногу здодевни? Добра вест е дека ако сте љубител на друштвени игри, Горјан Јовановски со помош на неколку пријатели креираше онлајн друштвена игра која ќе ви помогне времето да ви помине побрзо.

Мамурлак“ е едноставна игра со карти. Играчот кој го креира „zoom“-повикот треба да ја сподели и страницата со карти. Сè што им е потребно на играчите е нивната омилена пијачка, и потоа картите се отвораат една по една, и играчите ги следат упатствата.

Картите се поделени во три групи: „пиј ако“, „гласање“ и „предизвик“. Во моментов има еден шпил, но има простор за повеќе шпилови, па веруваме дека наскоро ќе бидат додадени.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk