Откриени следните 3 игри кои ќе бидат бесплатни на Epic Store

Epic Store и понатаму продолжува со нудење бесплатни игри за сите гејмери. Најновата игра на понудата е феноменалната GTA 5, но, и следните 3 игри, никако не би требало да се за потценување.

Според неофицијален и непотврден извор во форма на слајд, крајот на месецот можете да го резервирате за бесплатно втурнување во Civilization VI, Borderlands: The Handsome Collection и Ark Survival Evolved.

Epic's next three free games have leaked - A great collection of PC titles
Дали знаевте дека до сега Epic Store има подарено 108 игри? Под услов да ги имате зграпчено сите, тоа е вредност од 2000 евра.

21 мај – Civilization VI ќе стане бесплатна. Датумот се поклопува со излегувањето и на New Frontier Pass – сезонска пропусница која ќе ја прошири оваа turn-based стратегија со нови цивилизации и содржини низ целата година.

28 мај – Borderlands: The Handsome Collection е колекција од стотици часови адреналинска акција во постапокалиптично и откачено опкружување. Неверојатно вредност во која се вклучени и Borderlands 2 и Borderlands: The Pre-Sequel

4 јуни – Ark Survival Evolved ќе стане бесплатна. Се работи за интересна и крајно комплексна акциона-авантура со елементи за преживување и напредни можности за градење и создавање оружје и опрема.

Како ви се допаѓаат игрите? Која игра вие би сакале да ја видите за време на распродажбата која ви дава купон од 10 евра за секоја игра над 15 евра?

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments