Македонскиот GameFi стартап Battle For Giostone собра 1.5 милиони US долари [интервју]

Battle For Giostone e MOBA (multiplayer online battle arena) видеоигра која ја развиваат ентузијасти вљубеници во овој жанр. Играта се развива на различни локации, а покрај Македонија развојот е лоциран и во САД, Русија, Украина… Пред околу еден месец Battle for Giostone го издаде својот криптотокен и успеаа да соберат околу 1.5 милиони US долари. На почетокот на март за развојот на Battle for Giostone зборувавме со Миле Граматиков основач и директор на M-Tech Entertainment. Сепак […]

Оваа содржина е заклучена и наменета за it.mk премиум членови.

basic

членство

125 ден./мес

зачлени се

1337

членство

250 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Поддржете го IT.mk со активирање на премиум членство и добијте пристап до ексклузивни содржини, добри ИТ зделки и други изненадувања.

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

види ги сите огласи на kariera.it.mk