Вештачката интелигенција и проблемите за еден уметник

Грег Рутковски е полски уметник кој работел на илустрации за Horizon Forbidden West, Anno, Dungeons & Dragons, и Magic: The Gathering. Иако она што го работи е импресивно, последниот период е повеќе препознатлив по употребата на неговата уметност за тренирање на вештачката интелигенција отколку по уметничките дела што ги прави. Една од поголемите „грешки“ во својата кариера која ја направил е што неговата уметност е одлично категоризирана. На сликите кои ги поставува онлајн задолжително поставува […]

Оваа содржина е заклучена и наменета за it.mk премиум членови.

basic

членство

125 ден./мес

зачлени се

1337

членство

250 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Поддржете го IT.mk со активирање на премиум членство и добијте пристап до ексклузивни содржини, добри ИТ зделки и други изненадувања.

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.