IBM е најверојатно едно од најпрепознатливите компании денес. Сепак за најголемиот дел од нас е изненадување кога ќе се спомне староста на компанијата. За кус историјат на компанијата погледнете го видеото покусо од 7 минути.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments