Како помнат компјутерите

во Останато

Дали сте се запрашале како компјутерите помнат? Ако сè уште не знаете, и ве интересира како помнат компјутерите и како се користат логичките порти ова е одлично видео. Иако станува збор за основи, сепак има доволно да се научи во овие дваесетина минути колку што трае и видеото.

Дополнително ова е само едно од видеата на Себастијан Лаг кои објаснуваат како работат компјутерите.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk