Македонската друштвената игра Rise to Nobility успеа во својата Kickstarter кампања да собере над 370.000 долари! Заедно со дечките од Гоблин Друштвени игри ја имавме можноста да ја отпакуваме играта и да ѕирнеме што има во кутијата.

Додека ја чекаме и третата игра од Final Frontier Games, Robin Hood and the Merry Men која исто така успешно ја заврши својата Kickstarter кампања, погледнете го видеото и ако веќе ја имате играно играта, споделете ги вашите импресии во коментар.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Заедно со дечките од Гоблин Друштвени игри ја имавме можноста да ја отпакуваме Rise to Nobility и да ѕирнеме што има во кутијата, погледнете го видеото тука. […]

види ги сите огласи на kariera.it.mk