Грабнете ги копачите, пристигна FarmVille 2

Avatar img-thumbnail img-circle

во Друштвени мрежи

Zynga го објави второто продолжени од еднаш-суперпопуларната FarmVille, игра која ја направи Zynga топ компанија и која привлече милиони корисници на Facebook да одгледуваат растенија. FarmVille 2 има пред себе предивик да го повтори успехот на својот претходник бидејќи Zynga се повеќе губи корисници (и вредност на акциите) кои наместо на Facebook играат игри на паметни телефони и таблет компјутери.

FarmVille 2 e прва 3Д игра од Zyngа, и сега играчите ќе можат да се „дружат“ со животните, како и да одгледуваат растенија. Има поголема соработка меѓу фармерите со цел да го направи искуството да биде подруштвено.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments