Google Mе ќе се објави есенва, ќе стартува во слоеви

во Друштвени мрежи

Се чини дека Google Ме ќе биде интегрирана ширум сервисите на ИТ гигантот, пример во Gmail, Picasa, YouTube… наместо да биде една платформа.

„Се обидуваме да ги земеме Google продуктите и да им додадеме друштвена компонента.“ рече г. Шмит на Google Zeitgeist конференцијата.

Тој рече дека Google се надева да добие пристап до контакт листата на Facebook така што луѓето ќе можат да ја развија својата друштвена мрежа на Google, пишува WSJ.

„Најдоброто нешто е за Fаcebook да ги отвори своите податоци. Ако не успее во тоа, има други начини како тоа да се случи.“

Ќе биде интересно да се види што Google планира за својата друштвена мрежа, доколку биде друштвена мрежа или друштвени опции вметнати врз сервисите.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Goran Gjorgoski
11 years ago

malku po malku se dodeka crome OS ne finisira koga i vo celosna smisla ke se implementira a toa ke bide operative sistem vo cloud kade vi e dostapno se vo sekoe vreme od sekoj kmpjuter… od zabavo do business… pa i mobile… (scary neli :))