Тест на новите Intel Sandy Bridge

во Хардвер

Според Intel, Sandy Bridge ќе го револуционира персоналните компјутери, но тоа се ПР муабети. Да видиме што велат тестовите и корисниците.

Ѓокица на форумот објави тема со анализи на првите податоци на Sandy Bridge објавени од AnandTech.

„За разлика од финалните верзии на процесори кои ќе се појават во продажба на почетокот на наредната година, овие тестирани примероци немаат Turbo односно немаат можност за зголемување на волтажа и фреквенција по барање на апликациите. Но овие примероци се многу блиски до тоа што интел ќе го понуди на пазарот како конечен производ.“

… интересната дискусија за Sandy Bridge и споредбата меѓу технологијата и стратегиајта на Intel и AMD продолжува на форум.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk