GNU/Linux Install Fest 2010 @ Хаклаб КИКА

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК, Софтвер

Настанот претставува промовирање на слободниот софтвер и градење на заедница на корисници и поддржувачи.

„Сакаме да им дадеме на компјутерските корисници во Македонија шанса да го испробаат GNU/Linux бидејќи тој е одличен оперативен систем. Сакаме ваквиот собир да биде еден вид промоција и презентација која ќе ги избрка предрасудите што луѓето ги имаат за GNU/Linux. Сакаме да придонесеме во користењето на легален софтвер. Сакаме да придонесеме во користењето на квалитетен софтвер.“ велат од Слободен софтвер Македонија.

GNU/Linux Install Fest 2010 @ Хаклаб КИКА ќе се одржи на 20 ноември.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
@arangel
12 years ago

btw, поправено и на сајтот. Фала ви :)

@arangel
12 years ago

Нема да има никаква дискусија, па може да го извадите тој дел. Ќе биде чисто инстали burn фест. Се работи за застарени информации а сајтот е уште во изработка, затоа и ги замолив сите да не го испраќаат линкот никад, ама ете, џабе. :)