Rockmelt, прелистувач за друштвени мрежи

во Веб, Софтвер

Rockmelt е во затворена бета во моментот, но може да се логирате со вашиот Facebook профил и да чекате покана за да го пробате.

По тоа што може да се види од видеото, интерфејсот е доста интересен, наменет пред се за „power“ корисници на друштвените мрежи фокусирајќи ги кон полесно и побрзо споделување. Од лево ги имате Facebook контактите со кои можете да четувате, од десно пак се копчињата на друштвените мрежи кои со едно кликање се отвора мени кое ги листа најновите постови…

За споделување има посебно копче веднаш до барот за URL адреси, така да ако ви се допадне нешто веднаш кликате Share и го споделувате со пријателите.

Rockmelt има уште еден интересен момент. Бидејќи е базиран на Chromium проектот како и Google Chrome, може да ги користи Chrome екстензиите. Интересно, во Rockmelt инвестира Марк Андерсон, ко-оснивач на NetScape, eден од првите прелистувачи пред да се појави Internet Explorer.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments