GG ПОДКАСТ S08E04: Reality Awakens, Apex Legends: Escape, GTA Trilogy, Haunted Chocolatier

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг

Новата епизода на GG PODKAST ни покажува што има ново во светот на видеоигри. Покрај најавата на Haunted Chocolatier и GTA Trilogy може да погледаме и неколку други најави. Веројатно игрите кои ги очекувате оваа недела се новата Age of Empires, Guardians of Galaxy и Darkest Dungeon II.

Сепак најинтересниот дел во овој поткаст е Reality Awakens, македонска игра која овозможува луѓе на различни позиции од целиот свет да се тркаат на иста локации. Гораст и Данко над половина час имаа можност да ја тестираат играта и ако судиме по ова изгледа ептен забавно.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post GG ПОДКАСТ S08E04: Reality Awakens, Apex Legends: Escape, … appeared first on […]

види ги сите огласи на kariera.it.mk