GG.mk интервју со Saksa

во гејминг, ИТ.МК

Легендата на интернационалниот е-спорт! Нашиот и единствен вицешампион на The International 6.  е најавата за 10-минутното интервју со Мартин “Saksa” Саздов од страна на легендите на домашната гејминг сцена GG.mk.

Во него Saksa зборува за своите почетоци, учеството на турнири и општо за Dota 2.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
3 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] е-спорт успех, а Данко имаше ретка можност да го интервјуира Сакса. Еве што имаат да кажат за Dota 2 International и како го […]