Како изгледа куќата во која што Digital Chaos тренира…

Avatar img-thumbnail img-circle

во Останато

Основачот на американскиот тим Digital Chaos, во кој учество има и Мартин “Saksa” Саздов во мај има споделено видео на YouTube од куќата во Аризона, САД во која што тренира тимот.

Како што претходно објавивме, Digital Chaos освоија второ место и 3.4 милиони US долари на најголемиот е-спорт турнир The International.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
3 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Како изгледа куќата во која што Digital Chaos тренира… […]

trackback

[…] Како изгледа куќата во која што Digital Chaos тренира… […]

trackback

[…] огромна куќа во Аризона, освоија 3.4 милиони US долари и второ место на […]