Имате прашања за претприемништво? Seavus организира програмa за технички стартапи

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК, Совети

Seavus организира програма за технички стартапи кои се во рана фаза од развојот. Програмата трае осум недели, и во секоја недела ќе биде разгледувано различно прашање.

Ограничувањето е дека сепак Seavus бара технички стартапи за оваа програма. Програмата нуди интензивен развој на идејата; тренинг и менторство; меѓународни ментори кои ќе се вклучат во програмата; пристап до seed-фондови; простор за работа; и контакт со претприемачи со слични проблеми. Seavus и IME Programme ќе ги покријат сите трошоци на стартапите, па за заинтересираните учеството е бесплатно.

Темите кои се опфатени во „курсот“ се клучни за стартапите во рана фаза. Па така опфатени се: стратегија и бизнис модел; развој на тимот; маркетинг и бренд; продажба; финансии; кодирање и оптимизација. Во последнaта нeдела е предвидено учесниците да се претстават пред инвеститори.

Стартапите кои се најпожелни, иделно би работеле во некоја од следните области:

  • Интеренет на нештата
  • FinTech
  • Решенија за јавен превоз
  • здравствени апликации
  • е-Влада
  • Осигурување
  • Недвижности
  • Мобилно плаќање

Пријавувањето е отворено до 1 септември и заинтересираните може да се пријават тука. Програмата започнува на 16 септември и ќе се одржи во просториите на Seavus Incubator во Скопје.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments