Facebook од FBML преоѓа на iFrames за креирање на табови

„Очекувајќи ги намерните грешки при промената, го апдејтиравма Platform Roadmap и овозможивме миграција да им дадеме можност на програмерите да ги надградат и тестираат своите апликации.“, вели Facebook во блог пост во кој ги потсеќа сите програмери да се префрлат од сабота, 12-ти март.

„Со миграцијата, апликациите вметнати со iframe не можат веќе да користат прелоадиран FQL. Забележете дека прелоадиран FQL ќе продолжи да работи со FBML апликации и дека прекинатата поддршка на прелоадиран FQL за iFrame нема да влијае на FQL.”

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments