Ентузијаст од Торонто креираше демо за Portal со HoloLens

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг

За 3.000 долари, HoloLens од Microsoft е најскапиот уред за проширена реалност кој е достапен на пазарот. Компанијата најави дека HoloLens не е за гејминг, туку е наменет за професионална употреба. Ова не го обесхраби Кени Ванг, девелопер од Торонто. Тој креираше верзија за популарната видеоигра Portal во која играчите можат да поставуваат портали во својата околина; притоа спојувајќи ги реалноста и виртуелниот свет.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments