Читање текст од вештачка интелигенција со Readme TTS

Дали често наидувате на текстови кои би сакале да ви бидат преточени во аудио форма? Ова знае да има огромни предности. Од една страна, особено помага за лица со нарушен вид. Од друга, може да е корисна алатка за јутубери мои сакаат да вметнат професионални изговори во видеата.

На пазарот можат да се најдат бројни вакви AI читачи. Во оваа прилика, ви претставуваме еден кој се интегрира со вашиот прелистувач!

Readme TTS е всушност екстензија за Chrome. Откако ќе ја интегрирате со прелистувачот, можете да вметнете текст во понуденото поле или да поставите цел документ. Потоа избирате јазик на кој сакате да ви биде прочитан истиот. На располагање имате запрепастувачки голем број јазици, така да слободно можете да експрериментирате се додека не го пронајдете идеалниот!

Summary опцијата ви дозволува да го извлечете најважното од страната која сте ја посетиле и наместо вие да читате, вам да ви биде прочитано.

Вештачката интелигенција не е добра само за читање текстови. Напротив, неодамна пишувавме за десет импресивни начини за кои може дополнително да ви послужи:

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk